Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

drewno

OPIS OFEROWAYCH GATUNKÓW DREWNA LIŚCIASTEGO DO CELÓW OPAŁOWYCH

NA SEZON GRZEWCZY 2011/2012




G R A B


Grab to bardzo kaloryczne drewno, które możemy spotkać w rodzimych lasach.
Ze względu na swóją wartść energeąyczną oraz dużą twardość jest idealnym materiałem opałowym do wszystkich rodzajów pieców i kominków. Drewno to jest w zasadzie pozbawione kory w związku z czym ilość dymu wydzielana w trakcie spalania jest minimalna, co jest niebywale istotne dla wszystkich odkrytych palenisk.
Dodatkowo drewno posiadaąjeszcze jedną zaletę - zapach wydzielany w trakcie spalania jest bardzo przyjemny.


B U K


Buk to drewno bardzo twarde, ciężkie i wysoce kaloryczne. Spala się powoli wydzielając niewielką ilość dymu i pozostawiając bardzo małą ilość popiołu.

D Ą B

Drewno dębu jest stosunkowo ciężkie, twarde i wysoce kaloryczne. W związku z powyższym spala się powoli dając wysoką temperaturę spalania. Estetyka spalania nie jest tak duża jak dla innych gatunków, jednak dąb ma jedną niewątpliwie istotną zaletę. Duże polano potrafi w sprzyjających warunkach spalać się przez całą noc podtrzymując przyjemny wygląd pomieszczenia oraz oczywiście temperaturę.

A K A C J A

Drewno liściaste twarde o zbliżonej do dębu wartości energetycznej. Spala się podobnie jak dąb powoli, dając stosunkowo niewielki płomień oraz wysoką temperaturę. Akacja wysycha szybciej niż dąb.

O L C H A

Drewno olchy po obróbce i wysuszeniu przyjmuje czerwonawą barwę. Spala się bardzo estetycznie dając duży jasny płomień o lekkim czerwonym zabarwieniu. Olcha ma znacznie niższą wartość energetyczną niż dąb czy grab jednak estetyka spalania oraz zapach jaki wydziela spalane drewno olchy (stosowana do celów wędzenia) klasyfikuje ją wysoko w rankingu materiałów opałowych. Olcha wysycha szybko.

DOSKONAŁA DO WĘDZENIA

B R Z O Z A

Jest średnio twarde, ciężkie, i niezbyt trwałe dlatego konieczna jest jego szybka obróbka. Brzoza spala się bardzo ładnie dając duży jasny płomień. Z uwagi na małą ilość kory drewno to wydziela podobnie jak grab śladowe ilości dymu. Brzoza wysycha bardzo szybko.

J A W O R

Jawor ma około 30% niższą wartość energetyczną od dębu. Jednak estetyka jego spalania charakteryzująca się pięknym wysokim żółtym płomieniem powoduje, że drewno to jest idealnym materiałem opałowym do kominka. Niewielka ilość kory powoduje, że drewno w procesie spalania wydziela znikome ilości dymu.

O S I K A

Drewno osiki charakteryzuje się szybkim spalaniem o bardzo wysokiej temperaturze. W związku z tym drewno to jest idealne do rozpalania czy wypalania nadmiaru sadzy z szyby czołowej kominka. Osika spala się ładnym biało żółtym płomieniem przy czym nie wydziela dużych ilości dymu.

S O S N A

Drzewo iglaste, jasnożółte z brązowawym rdzeniem, lekkie i miękkie, bardzo przyjemnie pachnące z powodu silnego żywicowania. Wysuszone spala się bardzo szybko wydzielając dużą ilość dymu.
Nie jest wskazane do palenia w kominku.


Niemniej jednak z uwagi na dużą ilość żywicy spala się bardzo szybko z bardzo wysoką temperaturą co powoduje, że jest to idealny materiał do celów rozpalania paleniska. Przyjmuje się, że 1 worek (ok 0,1 mp) drewna sosnowego wystarczy jako rozpałka do 2-3 metrów przestrzennych drewna liściastego.



STRONA GŁÓWNA
O FIRMIE
OFERTA
GALERIA
DREWNO EXPORTOWE
BRYKIET RUF
LOKALIZACJA
KONTAKT
KALORYCZNOŚĆ DREWNA


Liczniki